Usuwamy naklejki ze słoików

Weronika zadała mi pytanie:
Mam pewien kłopot mam trzy słoiki na nich są jakieś naklejki. Nie mam bladego pojęcia jak je zerwać.
Jak na suche rwę to i tak i tak zostaje ta naklejka papierowa. Czy babcia może poradzić  jak ich się szybko pozbyć ze słoików??
W zasadzie używane są dwa podstawowe rodzaje kleju stosowane do nalepek. Jeden jest na bazie wody a drugi na bazie oleju. Jeśli do przyklejenia etykiety został użyty klej na bazie wody to nie będzie w zasadzie z nią kłopotu z usunięciem. Należy np. do umywalki nalać ciepłej wody z mydłem czy płynem do naczyń i taka nalepka się odmoczy i powinna w zasadzie sama odejść. Jeśli na słoikach pozostaną jakieś resztki kleju, należy go delikatnie zeskrobać używając np. starej karty do bankomatu. Ja używam drobnego druciaka do naczyń. Można użyć suszarki do włosów. Podgrzewać ciepłym strumieniem powietrza nalepkę z jednej krawędzi i ostrożnie ją ściągać. Są osoby, które porostu używają zapalniczki i nalepkę spalają a później dokładnie myją w ciepłej wodzie z mydłem. Jednak tej metody nie polecam bo słoik może pęknąć.
Jeśli został użyty klej na bazie oleju to należy nalać na ręcznik papierowy zwykły olej lub oliwę z oliwek, a można też użyć masła orzechowego i dobrze należy wetrzeć w etykietkę aby się dobrze nasączyła tłuszczem i pomału ją zeskrobać.
Trafiają się też etykiety które mają powłokę z tworzywa sztucznego i tu trzeba trochę cierpliwości. Żyletką tniemy małe odcinki i po przez naciskanie łamiemy plastikową pokrywę.
Jeśli żaden z tych sposobów nie pomoże to pozostaje tylko rozpuszczalnik prawdopodobnie ftalowy. Takie etykietki na, które działa właśnie tylko taki rozpuszczalnik znajdują się np. na szybach samochodowych  jest to nalepka OC.

Osoby które trafiły na tą stronę szukały:

jak usunąć etykietę ze słoika, jak odkleić naklejkę ze słoika, jak odkleić etykietę ze słoika, usuwanie etykiet ze słoików, jak usunac naklejke ze sloika, jak usunąć naklejkę ze słoika, czym zmyc naklejki ze sloikow, usuwanie nalepek ze słoików, jak szybko zerwać etykietę ze słoika, jak usunac etykiete ze sloika
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes