Co robimy gdy z nosa leci krew

Często się zdarza, że gdy nasze dziecko nie fortunnie upadnie, lub dostanie piłka następuje krwotok z nosa, może też powstać na skutek zmiany ciśnienia np. przy nurkowaniu czy wspinaczce w górach. Może też być spowodowany stresem (podczas zdenerwowania ciśnienie krwi zwiększa się, i wtedy drobniejsze naczynia pękają i wtedy wycieka krew z nosa) nadciśnieniem tętniczym a nawet po przyjmowaniu leków rozrzedzających krew. U dzieci krwotoki z nosa jeśli nie są na skutek uderzenia mogą mieć związek z płonicą. Na pewno przy skłonnościach do krwawień z nosa nie wolno podawać leków na bazie kwasu acetylosalicylowego, ponieważ rozrzedzają krew i hamują jej krzepnięcie. Warto też zrezygnować ze spożywania potraw zawierających dużo salicylanów a są to miedzy innymi: herbata, migdały, rodzynki, jabłka, morele, jagody, wiśnie, winogrona, brzoskwinie, śliwki, mięta, goździki, pomidory i ogórki.

Przy krwotoku nie popełniajmy błędu, który nie którzy uważają za skuteczny. Nie wolno odchylać głowy do tyłu, ponieważ krew spływa wówczas do górnych dróg oddechowych i gardła, co po pierwsze nie jest miłe ale może spowodować zakrztuszenie. Na pewno należy nakłonić dziecko aby pochyliło głowę lekko do przodu. Należy też chłodzić czoło u nasady nosa a na kark położyć zimny kompres. Gdy jednak krwotoku nie udaje się zahamować trzeba koniecznie wezwać pogotowie. Przy uderzeniu takie krwawienie może świadczyć o zranieniu w tylnej części nosa i tu sami nic nie pomożemy trzeba jechać do szpitala.

Przy lekkim krwawieniu możemy umieścić tampon z waty i pochylić lekko głowę dziecka do przodu zacisnąć nozdrza. Następnie wycieramy nosek aby pozbyć się skrzepów, które mogłyby uniemożliwić szybkie zamknięcie uszkodzonych naczyń krwionośnych. Niektórzy masują punkt na karku palcem wskazującym ruchami okrężnymi, dokładnie tam, gdzie zaczyna się kręgosłup, aż do ustania krwawienia.
Jest jeszcze jedna sztuczka z bibułką. Często okazuje się, że ten trick jest bardzo skuteczny. Do otwartych ust dziecka umieszczamy kawałek bibułki miej więcej o wielkości 1 x 4 cm między wargą a siekaczami. Wyzwala to bodziec powodujący skurczenie się drobnych naczyń krwionośnych w okolicy węchowej błony śluzowej.

Osoby które trafiły na tą stronę szukały:

krwotok z nosa kiedy wezwać lekarza, krwotok z nosa po ilu minutach wezwać lekarza, zdenerwowanie krew z nosa, po jakim czasie nalezy wezwac lekarza jesli krwotok z nosa nie usstanie, krwotok z nosa po 5 minutach wezwac lekarza, krwotok z nosa kiedy wezwac karetke, Krwotok z nosa kiedy nalezy wezwac lekarza, kiedy wezwać lekarza przy krwotoku z nosa, kiedy wezwac lekarza prY jrwawieniu z nosa, kiedy naley wezwać lekaza gdy krwotok nieustaje z nosa
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply


Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes