Dzieci z wolnych związków wcale nie są gorsze

Dane GUS-u podają, wśród urodzonych dzieci w 2011 roku to 21, 2% to dzieci z poza małżeństwa. Wynika z tego, że co 5 dziecko jest nieślubne, natomiast w roku 2010 to zaledwie 6,2%. Można się zastanawiać, co powoduje, że coraz więcej ludzi wychowuje dzieci w wolnych związkach. Jedną z głównych przyczyn takiej ilości dzieci pozamałżeńskiej jest duża liczba rozwodów, bo aż 60-70 tyś rocznie. Rozwodnicy nie zawierają ponownie małżeństw a z ich nieformalnych związków rodzą się dzieci. Dodatkowo, co można już u nas zaobserwować nie tylko w USA i Zachodniej Europie kobiety uzyskują coraz większą niezależność finansową i postanawiają same wychowywać dziecko, a mężczyzna traci obecnie status jedynego żywiciela rodziny. To nie tylko też efekt zmiany obyczajów, ale również ulega zmianie presja na zawarcie ślubu w związku w chwili pojawienia się dziecka.
Jednak niektórzy twierdzą, że dzieci wychowane w pełnej rodzinie, czyli zalegalizowanym papierkiem w Urzędzie Stanu Cywilnego lub zawarciem ślubu w kościele mają większe szanse do prawidłowego wzorcowego wychowania w rodzinie. Ja uważam, że najważniejsze jest jednak, aby rodzice dziecka się kochali, szanowali, ufali sobie i wychowywali swoje dziecko pokazując mu i utrwalając w nim największe wartości takie jak miłość i szacunek do drugie człowieka. A do tego nie potrzeba żadnego papierka urzędowego.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes