Pilnujcie dzieci – znalazły nowy sposób na odurzanie się!!!

Coraz więcej dzieciaków trafia na oddziały toksykologiczne przez nową rozrywkę.Trafiają tu po zażyciu dużej dawki leków przeciwbólowych, lub na przeziębienie popijając je napojami energetycznymi bądź alkoholem. Leki te zawierają środek (nie będę wymieniać nazwy), który może wywoływać działania halucynogenne. Na forach po odpowiednim wpisie w wyszukiwarkę, można znaleźć informację, jakie leki i ich ilości najlepiej zażywać, aby „Można latać jak na fecie”, a „W bani fajna sieczka”. Dzieci trafiające do szpitala często są intubowane, trafiają na oddział intensywnej terapii. Może dojść do uszkodzenia narządów wewnętrznych, uszkodzenia mózgu, porażenia kończyn, a nawet do śmierci. Sprawa trafiła już do Ministerstwa Zdrowia, gdzie zgłosili to szczecińscy lekarze. Ministerstwo rozważa wprowadzenie niektórych leków tylko na recepty.
Problem jednak, chyba tkwi w tym, że nasze nastolatki w zasadzie nie mają żadnych zainteresowań ani wzorców. My zajęci pracą, aby starczyło do pierwszego, gdzieś na bok przesuwamy dozór nad naszymi dziećmi. A dzieciaki jak my przechodzą frustrację, nie mają celów, aby do nich dążyć, dlatego szukają ekstremalnych rozrywek, które na dokładkę są na topie. Oderwijmy się, dlatego na chwilę od codziennych obowiązków i sprawdźmy, jakich informacji nasze dziecko szuka w necie. Może pod pretekstem prania z zaskoczenia przeszukajmy odzieży, lub przeszukajmy dokładnie pokój, że właśnie zaczynamy generalne porządki. Gdy, nie zauważymy żadnych leków w większej ilości lub pustych opakowań po nich to, możemy odetchnąć, ale obserwujmy zachowanie naszych pociech, bo do nieszczęścia może dojść nie koniecznie w domu.
Koleżanka z pracy właśnie mi opowiadał jak to 3 koleżanki jej córki, z pierwszej klasy gimnazjum trafiły do szpitala, bo w łazience właśnie zażyły dużą ilość leków, bo wyczytały w necie, że po nich i napoju energetyczny zachodzi reakcja odlotu prawie jak przy narkotykach.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Pilnujcie dzieci – znalazły nowy sposób na odurzanie się!!!”

  1. paczucha napisał(a):

    Chryste, co te dzieciaki wymyślą, a wszystko dostepne bez najmniejszego problemu.Pozdrawiam serdecznie.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes