Dlaczego nam pękają wargi

Do pękania warg dochodzi w wyniku przebywania przeważnie w suchym, zimnym otoczeniu, ale także na skutek braku biotyny (witaminy B). Należy ona do witamin najważniejszych dla skóry, ponieważ zaopatruje ją w siarkę. Dlatego należy zadbać, aby spożywać produkty w których jest zawarta biotyna. W dużych ilościach jest w wątrobie, mączce sojowej, żółtku jaj, orzechach, sardynkach, migdałach i grzybach.
Niestety w wargach nie ma gruczołów łojowych, więc muszą pobierać tłuszcz od otaczających je partii skóry. Częste oblizywanie warg w chwilach napięcia sprzyja ich wysychaniu, ponieważ usuwa naturalną osłonę tłuszczową.
Gdy dojedzie już do pękania warg zastosujmy produkty które są ogólnie dostępne na co dzień czyli śmietana i miód. Smarujmy spękane wargi kwaśną śmietaną, najlepiej co rano; śmietana ma dokładnie taką zawartość tłuszczu, jaka jest potrzebna do ochrony warg przed niekorzystnymi wpływami atmosferycznymi. Wieczorem nakładamy na nie miód; wspomaga on regenerację skóry w nocy i działa antyseptycznie. Możemy również sporządzić miód nagietkowy, który zmiękcza skórę warg i nadaje jej elastyczność. Poza tym zawiera naturalny filtr przeciwsłoneczny, a zatem chroni wargi przed wysuszającymi promieniami słonecznymi. Mały garnek (1-2 litrowy) napełniamy suszonymi lub (lepiej) świeżymi kwiatami nagietka. Potem wlewamy podgrzany miód, aż do całkowitego przykrycia kwiatów. Odstawiamy w ciemne miejsce na 3-4 tygodnie, następnie należy przecedzić przez sito. Nakładać miód na wargi kilka razy dziennie. Dobrym sposobem jest również masowanie ust w naparze z szałwii. Najlepiej wziąć do tego miękką szczoteczkę do zębów i zanurzyć ją w naparze i masować wargi powolnymi ruchami okrężnymi.
Polecam również siarczan cynku sprzyja on regeneracji skóry, także na wargach. Odpowiednie preparaty cynkowe do warg należy stosować 3 razy dziennie.

Osoby które trafiły na tą stronę szukały:

pękające usta, dlaczego pękają usta, od czego pekaja usta, pekajace wargi, pekanie ust, pękanie warg, pękające usta u dziecka, dlaczego usta pękają, dlaczego pękają wargi, pęknięcie wargi
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes