Niechciane piegi – jak usunąć te przebarwienia skóry?

Zima się kończy, i zaraz będziemy odsłaniać naszą skórę, a tu okazuje się, że piegi po lecie wcale nam nie zniknęły. To w naskórku znajdują się komórki barwnikowe to melanina odpowiada za nasz kolor skóry, włosów czy oczu. Jeśli dochodzi do jej nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia w skórze to właśnie wtedy następują przebarwienia. W szczególności piegi lubią się ukazywać na skutek promieniowania UV lecz również mogą być przyczyną innych skutków.
Osoby, które mają skłonności do przebarwień skóry, muszą zapobiegać ich powstawaniu i dlatego przez cały rok powinny stosować krem z filtrami ochronnymi SPF15, a już od kwietnia do końca września stosować kremy z filtrem SPF25. Powinno się smarować odsłonięte części ciała klika razy dziennie. Skórę twarzy ochronimy stosując kosmetyki do makijażu zawierające filtry przeciwsłoneczne, mogą to być podkłady, pudry z filtrem UV. Drobne przebarwienia możemy zmniejszyć stosując kurację cytrynową. Szklankę niegazowanej wody mineralnej wymieszać z trzema łyżkami świeżego soku z cytryny, tym roztworem należy przemywać skórę 2-3 razy dziennie. Pomoże również, na drobne piegi i przebarwienia maseczka ze świeżego ogórka.
Czasami jednak jest potrzebna interwencja wyspecjalizowanej kosmetyczki, lub dermatologa. Stosuję się wówczas kilka metod jednoczenie takich jak peelingi chemiczne, kremy zawierające witaminę C, kwasy glikolowe, kwas kojowy, skuteczna też będzie laseroterapia. Jednak najbardziej polecana jest kuracja z zastosowaniem preparatu Cosmelan. Osoby, które chcą skorzystać z tego zabiegu muszę przez kilka dnie przed nim za zażywać tabletki Heviran, które zapobiegają zakażeniu opryszczka. Sam zabieg trwa około godziny, ale niestety do domu wraca się z maseczka, która należy zmyć dopiero po 4-6 godzinach wszystko zależy od karnacji i jednocześnie należy później stosować krem wybielający przez trzy miesiące. Jeśli zmiany są duże to kuracja może trwać nawet rok.

Osoby które trafiły na tą stronę szukały:

tabletki na piegi
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes. | Find the Premium WordPress Themes online, best wordpress themes and Free WordPress Themes